“Her Yönüyle Ahlat” Ulusal fotoğraf yarışması ödül töreni ve sergi programı ile tamamlandı.

Selçuklu şehri ve birçok medeniyete ev sahipliği yapmış bir açık hava müzesi olan Ahlat’ın tarihî ve kültürel zenginliklerini fotoğraflar aracılığıyla kalıcı hale getirmek amacıyla AKEV tarafından, Ahlat Fotoğrafçılar Derneği işbirliğiyle düzenlenen yarışmada Ahlat’ın tarihi yapıları, doğal güzellikleri,gelenek görenekleri, kültürel değerlerine dair 620 fotoğraf jüri tarafından değerlendirildi.
Ahlat Halk Eğitim merkezinde; AKEV başkanı Sadık Şerefoğlu AKEV ve Ahlat Fotoğrafçılar Derneği yönetim kurulu üyeleri, jüri üyeleri ve davetlilerin katılımıyla gerçeklestirilen ödül töreni ile birincilik ödülü Burak DEMİR’e, ikincilik ödülü A.Fatih SÖNMEZ’e, üçüncülük ödülü Mihraç KULU’ya verildi.
Ayrıca 3 esere mansiyon ödülü verilmiş, Eser sahipleri 1. Mehmet ÖZÇELİK. 2. Hakan YARALI 3. Ömer YAĞLIDERE ve 34 eser de sergilendi.
Malazgirt zaferi ve Ahlat Kültür Etkinlikleri çerçevesinde AKEV tarafından her yıl düzenlenen etkinliklere yeni bir boyut kazandıran ve AKEV tarafından ilki gerçekleştirilen Ahlat Ulusal fotoğraf yarışmasının geleneksel hale getirilmesi ve bundan sonraki yıllarda da
düzenlenmesi planlanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir